Najnowsze wiadomości z portalu ANR Najnowsze wiadomości z portalu ANR
Zwycięstwo Weroniki Kwiatek na koniu Bartnik

W dniach od 29 czerwca do 2 lipca br. w Czeskich Nebanicach odbyły się Zawody Międzynarodowe CAI3*, zaliczane do najwyższej rangi. Startowała w nich Weronika Kwiatek, która miała do dyspozycji dwa konie ze Stadniny Koni Pępowo – Bartnika i Draba. Z tym pierwszym wygrała zawody.

W mocno obsadzonej klasie singli na starcie stanęło 20 zaprzęgów, a wśród nich byli i aktualni mistrzowie oraz wicemistrzowie świata. Stadnina Koni „Pępowo” reprezentowana była przez dwa konie – utytułowanego 13–letniego wałacha Bartnika oraz rozpoczynającego starty na arenie międzynarodowej 8–letniego Draba, którymi powoziła Weronika Kwiatek.

Pierwszy konkurs ujeżdżenia rozegrany został w strugach deszczu. Drab ukończył go z przyzwoitym wynikiem dającym mu dziewiąte miejsce. Jeszcze lepiej spisał się Bartnik, który uplasował się na piątej pozycji.

Bardzo wymagający konkurs maratonu, doskonale wykonany przez nasze konie, przyniósł im awanse w klasyfikacji generalnej. Zwycięstwo Bartnika z prawie 5–punktową przewagą pozwolił mu awansować na pierwsze miejsce po dwóch konkurencjach. Koń ten po raz kolejny pokazał doskonale przygotowanie i wytrzymałość. Bardzo dobrze zaprezentował się także Drab, zajmując 3 pozycję w maratonie, co dało awans na piąte  miejsce po dwóch dniach.

Konkurs zręczności powożenia okazał się jedynie formalnością. Bartnik z jedną zrzutką w normie czasu pewnie zwyciężył w zawodach. Warto dodać, że był to pierwszy start tego konia w tym sezonie. Niedoświadczony Drab pokonał trasę bez punktów karnych, co pozwoliło mu zająć czwarte miejsce w całych zawodach. To dobra wróżba na przyszłość, kolejny koń ze Stadniny Koni Pępowo rozpoczyna międzynarodowe starty od sukcesu.

Stadnina Koni Pępowo
 

 
Licznik odwiedzin: 
Powered by OfficeObjects®ServiceBroker