Najnowsze wiadomości z portalu ANR Najnowsze wiadomości z portalu ANR
Targi zwierząt gospodarskich w Łodzi

W dniach 17-19 lutego 2017 r. już po raz trzeci w Halach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi odbyły się XVII Międzynarodowe Targi Ferma Bydła i XX Międzynarodowe Targi Ferma Świń i Drobiu. Rekordowa liczba 230 wystawców z kraju i zagranicy przedstawiła w nich swoją ofertę. Targi odwiedziło około 30 tys. gości.

Jednym z ważniejszych punktów targów była debata zorganizowana przez Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego „Współczesne rolnictwo – problemy i wyzwania w produkcji zwierzęcej”. W debacie wzięli udział Parlamentarzyści z Regionu Łódzkiego: Posłowie Robert Telus i Piotr Polak, Senator Przemysław Błaszczyk oraz dr Ewa Lech, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.  Poruszane w debacie tematy dotyczyły m.in.: wzmocnienia roli samorządu rolniczego i współpracy rolniczych związków zawodowych, co umożliwiłoby mówienie jednym głosem w sprawach wsi i rolnictwa, funkcjonowania ustawy o ochronie ziemi z korzyścią dla rolników, łączenia agencji rolnych, możliwości sprzedaży produktów rolnych oraz zapewnienie stabilności w działalności rolniczej. Według Minister Ewy Lech obecnie najważniejszym zadaniem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest bezwzględna ochrona polskiego rolnictwa przed ptasią grypą i ASF.

W imprezie targowej nie mogło zabraknąć przedstawicieli Agencji Nieruchomości Rolnych, którą reprezentował Janusz Ciesielski, Zastępca Dyrektora Oddziału Terenowego w Warszawie Filia w Łodzi. Pracownicy łódzkiej filii ANR, na stoisku firmowym, udzielali informacji dotyczących obrotu ziemią rolną, m.in. wyjaśniali kwestie związane z procedurą uzyskania zgody na zakup lub sprzedaż nieruchomości rolnych po wejściu w życie nowych przepisów.

Na targach można było znaleźć wszystko, co jest niezbędne w chowie i hodowli zwierząt począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie budynków inwentarskich (również ich projekty i budowę), maszyny do zbioru i konserwacji pasz oraz ciągniki. Podczas uroczystej gali rozdano Złote Medale i wyróżnienia za Nowości Ferma 2017.

Warto podkreślić, że szczególnie bogaty był program dla hodowców drobiu. W trakcie Forum Drobiarskiego odbywającego się pod patronatem Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz, przedstawiciel Głównego Inspektoratu Weterynarii omówił bieżącą sytuację dotyczącą zwalczania ptasiej grypy. Ambasada Królestwa Niderlandów i Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza przygotowały blok pt. „Przyszłość produkcji drobiu. Postęp wiedzy i technologii w drobiarstwie“.

Ważnym elementem imprezy były konferencje naukowo-techniczne, podczas których wybitni naukowcy i praktycy z sektora rolno-spożywczego wygłosili 44 referaty.

Filia ANR w Łodzi
 

 
Licznik odwiedzin: 
Powered by OfficeObjects®ServiceBroker