Najnowsze wiadomości z portalu ANR Najnowsze wiadomości z portalu ANR
Konferencja w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim

18 lutego 2017 r. w siedzibie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się czwarta z kolei konferencja: ,,Wzmacniamy Polskie Rolnictwo''. Jej organizatorem było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wspólnie z Łódzkim Urzędem Wojewódzkim.

W konferencji uczestniczyli: Krzysztof Jurgiel, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ewa Lech, Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Zbigniew Rau, Wojewoda Łódzki, parlamentarzyści z województwa łódzkiego, dyrektorzy instytucji działających na rzecz wsi i jej mieszkańców z regionu łódzkiego. Agencję Nieruchomości Rolnych reprezentował Janusz Ciesielski, Zastępca Dyrektora OT w Warszawie, Filia w Łodzi.

Zebranych na konferencji uroczyście powitał wojewoda łódzki Zbigniew Rau, który przedstawił sytuację w rolnictwie w województwie łódzkim. Minister Krzysztof Jurgiel poinformował o priorytetach resortu. Omówił także zagadnienie wspólnej polityki rolnej i współpracy międzynarodowej,  poruszył problem konkurencyjności rolnictwa i bezpieczeństwa gospodarki żywnościowej oraz przedstawił plany dotyczące rozwoju obszarów wiejskich i prowadzenia polityki społecznej.

Kierownictwo resortu rolnictwa, wojewoda łódzki oraz parlamentarzyści z woj. łódzkiego wzięli udział w konferencji z rolnikami, przedstawicielami organizacji rolniczych oraz kadrą kierowniczą i pracownikami instytucji działających na rzecz wsi. Minister Krzysztof Jurgiel omówił Program Rozwoju Głównych Rynków Rolnych na lata 2016-2020. Poseł Robert Telus poinformował o działaniach Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi na rzecz realizacji polityki rolnej państwa, a Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych o roli Rady Dialogu Społecznego.

Cykl konferencji ,,Wzmacniamy polskie rolnictwo’’ organizowanych przez resort rolnictwa we współpracy z urzędami wojewódzkimi odbywa się na terenie całego kraju. Ich celem jest prezentacja założeń polityki rolnej rządu w obszarze rolnictwa. Kolejne debaty planowane są w najbliższym czasie w Krakowie, Kielcach i Bydgoszczy.

Filia ANR w Łodzi
 

 

 
Licznik odwiedzin: 
Powered by OfficeObjects®ServiceBroker