Najnowsze wiadomości z portalu ANR Najnowsze wiadomości z portalu ANR
ANR w Szczecinie wspiera lokalne inwestycje

14 grudnia br. w miejscowości Osina w powiecie goleniowskim odbyła się uroczystość otwarcia gruntownie zmodernizowanych i przebudowanych dróg osiedlowych. Ponad 80 % całej inwestycji sfinansowała Agencja Nieruchomości Rolnych OT w Szczecinie w ramach bezzwrotnej pomocy finansowej.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Wójt Gminy Osina Krzysztof Szwedo oraz zastępca dyrektora ANR OT w Szczecinie Jarosław Staszak.

Inwestycja pod nazwą „Przebudowa dróg gminnych i budowa kanalizacji deszczowej w miejscowości przebiegała dwuetapowo. Prace trwały niespełna cztery miesiące. W ramach pierwszego etapu wykonano nowe nawierzchnie dróg wraz z odwodnieniem na tzw. „Starym Osiedlu”, natomiast druga część robót obejmowała gruntowną przebudowę drogi osiedlowej. Powstały również nowe parkingi.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł w sumie 912 tysięcy złotych, z czego ANR przekazała na konto gminy bezzwrotną dotację w łącznej wysokości ponad 752 tys. zł.

Podczas uroczystego otwarcia zmodernizowanych dróg Wójt Gminy Osina Krzysztof Szwedo podziękował dyrektorowi ANR OT w Szczecinie Jarosławowi Staszakowi za ogromne wsparcie i doskonałą współpracę zarówno w trakcie przygotowywania, jak i trwania całej inwestycji.

Agencja Nieruchomości Rolnych OT w Szczecinie partycypowała w kosztach jeszcze kilku innych przedsięwzięć na terenie województwa Zachodniopomorskiego. Bezzwrotną pomoc udzielono między innymi gminom Chojna, Stargard oraz Drawno na zadania związane przede wszystkim z modernizacją i przebudową dróg, budową nowych chodników i miejsc parkingowych.
W sumie w 2016 r. ANR OT w Szczecinie wsparła lokalne samorządy bezzwrotną pomocą finansową na kwotę ponad 1.200.000 złotych.

OT w Szczecinie
 

 

 
Licznik odwiedzin: 
Powered by OfficeObjects®ServiceBroker