Najnowsze wiadomości z portalu ANR Najnowsze wiadomości z portalu ANR
Zawody jeździeckie w Poznaniu

W dniach 1-4 grudnia br. w stolicy Wielkopolski w Poznaniu odbyła się jedna z największych i najważniejszych imprez jeździeckich w Europie – Cavaliada Tour.

Cavaliada to  jedyny w Polsce halowy cykl międzynarodowych zawodów jeździeckich autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI), odbywających się w trzech miastach Polski: w Poznaniu, Lublinie i Warszawie. Poznańska impreza jest udaną kontynuacją cyklu zawodów jeździeckich, które zdobyły sobie zasłużoną międzynarodową renomę. Świadczy o niej nie tylko rosnąca z cyklu na cykl lista startowa, ale przede wszystkim  wierne grono miłośników zawodów jeździeckich, które tłumnie zasiada na trybunach. Uhonorowanie Cavaliady Tour wyróżnieniem honorowym TERAZ POLSKA w roku 2015 to zasłużone zwieńczenie wieloletniej pracy organizatorów imprezy.

Partnerem wydarzenia jest Agencja Nieruchomości Rolnych. W Poznaniu Agencję reprezentowali: Prezes dr Waldemar Humięcki; Wiceprezesi: Hanna Myjak i Andrzej Sutkowski oraz Zastępcy Dyrektora Zespołu Nadzoru Właścicielskiego w Biurze Prezesa ANR:  Aneta Burghardt i Bogdan Domagała.

W pierwszych trzech dniach imprezy, pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Hodowców Koni, rozegrano Konkurs Youngster Cup dwufazowy, na punkty i czas o nagrodę Agencji Nieruchomości Rolnych. Polscy jeźdźcy zaprezentowali się bardzo dobrze. W dwóch konkursach zwyciężył Polak – Jarosław Skrzyczyński, w konkursie rozgrywanym 1 grudnia, drugie miejsce zajęła Polka –  Dajana Pawlicka, a dzień później również drugie miejsce przypadło w udziale Angelice Podgórnej. Najlepszym jeźdźcom nagrody wręczali: Zbigniew Babalski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Kierownictwo Agencji Nieruchomości Rolnych i Polskiego Związku Hodowców Koni.

W tym roku podczas Cavaliady można było podziwiać specjalnie przygotowany,
we współpracy ze stadninami należącymi do Agencji pokaz pt. Konie wczoraj, dziś i jutro. Publiczność miała okazję poznać większość ras koni hodowanych w Polsce oraz różne sposoby ich użytkowania. W pokazach nie zabrakło przedstawicieli takich ras jak: czysta krew arabska, pełna krew angielska, polski koń zimnokrwisty, koni huculskich, konik polski oraz koni ras półkrwi większości wyhodowanych w spółkach nadzorowanych przez Agencję Nieruchomości Rolnych. Publiczność owacją na stojąco nagrodziła pokaz sztuczek kaskaderskich w wykonaniu dzieci ze Stada Ogierów w Sierakowie. Pokaz uświetnili swoją obecnością Weronika i Bartłomiej Kwiatek, byli medaliści mistrzostw świata w konkurencji powożenia zaprzęgami jednokonnymi, jednocześnie najbardziej utytułowani polscy zawodnicy w tej konkurencji. Warto odnotować, że swoje tytuły oboje wywalczyli, startując na koniach wyhodowanych w Stadninie Koni Pępowo i w Stadzie Ogierów Książ – państwowych spółkach nadzorowanych przez ANR.

Z inicjatywy Agencji Nieruchomości Rolnych, Międzynarodowych Targów Poznańskich i Polskiego Związku Hodowców Koni ponownie zorganizowano Pawilon Polskiej Hodowli. Podczas tegorocznej Cavaliady po raz pierwszy swoje stoisko wystawiło 14 Spółek Agencji Nieruchomości Rolnych zajmujących się hodowlą koni. Miało ono na celu zaprezentowanie szerokiej publiczności dorobku hodowlanego Polski oraz poszczególnych ras koni hodowanych w państwowych stadninach. Stoisko było miejscem chętnie odwiedzanym przez hodowców oraz miłośników koni w każdym wieku: dzieci, młodzież i dorosłych.


Zespół Nadzoru Właścicielskiego
 

 
Licznik odwiedzin: 
Powered by OfficeObjects®ServiceBroker