Audycje telewizyjne

Spółki strategiczne ANR

Dzięki znakomitym wynikom spółek hodowlanych, polski rolnik ma doskonały materiał wyjściowy do produkcji rolnej. Spółki odgrywają również ważną rolę w kreowaniu postępu biologicznego.

Wielkie inwestycje na Dolnym Śląsku

Na gruntach Agencji Nieruchomości Rolnych powstały na Dolnym Śląsku drogi szybkiego ruchu, obwodnice miast i wiele zakładów produkcyjnych, dzięki którym utworzono tysiące miejsc pracy. Oferta ANR w tym województwie nadal jest bardzo atrakcyjna dla inwestorów.

Ziemniaki ze Strzekęcina

Pomorsko-Mazurska hodowla ziemniaka w Strzekęcinie to jedyna spośród spółek strategicznych nadzorowanych przez Agencję, która zajmuje się hodowlą i nasiennictwem ziemniaka.

Dzierżawa gruntów ANR

Agencja Nieruchomości Rolnych oprócz sprzedaży gruntów, która obecnie dominuje jej działalność, zajmuje się także dzierżawą gruntów z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.

Grunty inwestycyjne Skarbu Państwa

Agencja Nieruchomości Rolnych wbrew swojej nazwie posiada w swoim Zasobie także grunty nierolne. Oddziały Terenowe ANR w swojej ofercie posiadają m.in. działki inwestycyjne, budowlane, rekreacyjne, leśne, nad jeziorami oraz obiekty zabytkowe.

Wyświetlanie 1 - 5 z 16 rezultatów.
Pozycji na stronę
Strona z 4

 

Audycje radiowe

 

Skuteczna prywatyzacja majątku rolnego

W ciągu 23 lat funkcjonowania Agencja sprywatyzowała ponad 3 mln ha gruntów. Obecnie zostało jej jeszcze około 1,5 mln ha, z tego nieco ponad 1 mln ha jest w dzierżawie

Dobre ziemniaki ze Strzękęcina

Pomorsko-Mazurska hodowla ziemniaka w Strzekęcinie to jedyna spośród spółek strategicznych nadzorowanych przez Agencję, która specjalizuje się w hodowli i nasiennictwie ziemniaka.

Doskonalenie hodowli roślin i zwierząt

Agencja Nieruchomości Rolnych sprawuje nadzór nad 43 spółkami o strategicznym znaczeniu dla gospodarki żywnościowej. Ich działalność pozwala na utrzymanie ciągłości produkcji rolniczej w Polsce.

Sprzedaż ziemi cudzoziemcom

Przez 20 lat cudzoziemcy kupili tylko 2 tys. ha ziemi w Polsce.

Nasiennictwo w Polsce

Polska otrzymała prawo do zorganizowania Światowego Kongresu Nasiennego. Sytuacja na polskim rynku nasiennictwa.

Wyświetlanie 1 - 5 z 16 rezultatów.
Pozycji na stronę
Strona z 4

Aktualności

« Powrót
Pole golfowe czeka na nowego dzierżawcę

Oddział Terenowy Agencji Nieruchomości Rolnych w Szczecinie informuje o zamiarze dzierżawy nieruchomości nierolnej, zabudowanej położonej w Kołczewie na obrzeżach Wolińskiego Parku Narodowego. To atrakcyjna działka o całkowitej powierzchni ponad 64 hektarów, na której urządzone jest znane w całym kraju pole golfowe.

Istniejące od pod ponad 20 lat w Kołczewie pole golfowe to jeden z najstarszych tego typu obiektów sportowych w Polsce. Posiada 18 – dołkowe pole, na którym z powodzeniem można rozgrywać turnieje rangi mistrzowskiej. W pobliżu znajduje się również mniejszy kompleks stworzony z myślą o graczach początkujących oraz amatorach tego coraz bardziej popularnego sportu.

Niewątpliwym atutem nieruchomości jest znakomita lokalizacja. Znajduje się ona przy drodze krajowej 102 w odległości ok. 12 kilometrów na wschód od Międzyzdrojów i jest wymieniana jako jedna z turystycznych oraz sportowych atrakcji gminy Wolin. Teren  jest uzbrojony w niezbędne media, prąd i instalację wodno-kanalizacyjną.

W skład nieruchomości, poza gruntami zagospodarowanymi jako pole golfowe, wchodzą obiekty zabudowane, między innymi budynek klubowy z zapleczem socjalno-gastronomicznym, garażami i parkingiem. Nowy dzierżawca wejdzie w posiadanie profesjonalnie urządzonego kompleksu golfowego.

Szczegółowe informacje na temat nieruchomości można uzyskać w siedzibie Sekcji Zamiejscowej Gospodarowania Zasobem w Gryficach OT ANR w Szczecinie przy ul. Piłsudskiego 18, pod numerem tel. 91 384 77 10 lub w Oddziale Terenowym ANR w Szczecinie, ul. Matejki 6 b, tel. 91 814 42 19 lub 91 814 42 18.

OT w Szczecinie
 

Lista dostępnych biuletynów:

Email
 
Licznik odwiedzin: 
Powered by OfficeObjects®ServiceBroker